Państwo Burakowie i inne historie

Państwo Burakowie i inne historie” to nowo wydany zbiór opowiadań autorstwa Roalda Dahla. Historia tytułowego małżeństwa Buraków to opwieść o bezwględnych i budzących obrzydzenie prześladowcach zwierząt. Wywołują odrazę, łapią ptaki w pułapki i przyrządzają z nich potrawy – oto Państwo Burakowie! Myślisz, że Twoja pociecha będzie przerażona? Nic bardziej mylnego! Świat Raoalda Dahla pełen jest wyraźnych podziałów, ale też rozbuchanej wyobraźni i ciepłego poczucia humoru. Dahl jak nikt rozumie młodego czytelnika. Wie, co śmieszy najmłodzych, a przede wszystkim, nigdy nie pozwala im się nudzić, kształtując przy tym ich charaktery. Bądź dobry i życzliwy dla innych, ale broń swoich racji i walcz o to, co słuszne. Takie właśnie jest przesłanie Roalda Dahla.

Opowiadania ”Państwo Burakowie i inne historie” opatrzone zostały świetnymi ilustracjami oraz dużą czcionką pomocną najmłodszym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Twoje dziecko nie czyta? Książki okazują się za długie i zbyt nudne? Czas na ”Państwa Buraków i inne historie” Roalda Dahla!

Państwo Burakowie

Państwo Burakowie są wstrętni! Pan Burak to przerażający brodacz. Gęsta szczecina pokrywa niemal całą jego twarz, a w bujnym zaroście znaleźć można resztki jajecznicy czy paluszków rybnych. Pani Burakowa w niczym nie ustępuje mężowi. Jej nieodłącznymi atrybutami są szklane oko i laska, która służy nie tylko do podpierania się. Jednak odpychająca powierzchowność to w przypadku Państwa Buraków dopiero początek! Ich specjalnością są też złośliwe żarty – żaby w łóżku, robaki w spaghetti – w to im graj! W dodatku, łapią zwierzęta w podstępne pułapki. Nie umkną im nawet ptaki czy małpy. Uwielbiają również przygotowywać z nich nietypowe zapiekani. Jednak zwierzęta zaczynają mieć dość i postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Nie tylko uwolnić się, ale też i zemścić. Czy uda im się pokonać wstrętne małżeństwo Państwa Buraków?

Pan Żwawik i Pani Sreberko

W zbiorze ”Pańtwo Burakowie i inne historie” najmłodsi znajdą także historię miłości Pana Żwawika i Pani Sreberko. Straszy, nieśmiały człowiek swoją miłością obdarzył sąsiadkę z wyższego piętra. Niestety, na drodze do realizacji tego uczucia staje usposobienie Żwawika. Problemem okaże się także czułość, jaką wybranka darzy…. swojego żółwia, Alfika. Zwierzątko stale przysparza kobiecie zmartwień, lecz ich roziwązanie może stać się kluczem do serca Pani Sreberko.

Roald Dahl

Roald Dahl to niekwestionowany król literatury dziecięcej. Stworzył kilkadziesiąt tytułów dla najmłodzych, a największą sławę przyniosły mu takie tytuły jak: ”Charlie i fabryka czekolady”, ”Matylda” czy ”Fantastyczny Pan Lis”. Jego dzieła były wielokrotnie ekranizowane. Dahl nieprzerwanie zachwyca kolejne pokolenia młodych czytelników na całym świecie. Jego powieśći charakteryzyje niezrównane poczucie humoru, nieskrępowana wyobraźnia i umiejętnie przemycony morał.

Card obraz autorstwa freepik - www.freepik.com