Przeżyć apokalipsę

Apokalipsa to zagadnienie, które towarzyszy ludzkości niemalże od zarania dziejów. Stanowi temat rozmyślań, element wierzeń religijnych, inspirację twórców i artystów z różnych dziedzin oraz wzbudza lęk i niepokój. Zazwyczaj oglądamy ją wyłącznie na kinowych lub telewizyjnych ekranach i wolimy nie dopuszczać do siebie myśli, że kiedykolwiek będziemy jej świadkami. Co jednak zrobić, gdy znajdziemy się niemal w jej centrum, zupełnie nieprzygotowani i zmuszeni do konfrontacji z zagrożeniem zbliżającym się z wielu stron? Takie pytanie zadał sobie Jon Keller, główny bohater książki pod tytułem “Ostatni”, którą napisała Hanna Jamesom.

W obliczu końca świata

Wyjazd do Szwajcarii miał być dla Jona Kellera, uznanego amerykańskiego historyka, okazją do uczestniczenia w interesującej konferencji naukowej. Nic jednak nie przebiegło zgodnie z planem. Niespodziewanie mężczyzna dowiaduje się o tym, że w najważniejszych miastach na całym świecie, w tym w Waszyngtonie, doszło do ataku nuklearnego. Masowa zagłada, ogromne straty i apokaliptyczne konsekwencje wydają się zupełnie nierzeczywiste, jednak okazują się być koszmarem, który ma miejsce w realnym świecie. Jon i dwudziestka pozostałych osób, które tak jak i on ocalały, ukrywają się w hotelu, który stał się ich bezpiecznym azylem. Myślami mężczyzna jest jednak przy swojej rodzinie – żonie i dwóch córkach, o które się martwi. Chciałby znaleźć się przy nich, jednak doskonale wie, że na razie nie ma na to żadnych szans.

Wyścig z czasem


Dramatyczne wydarzenia przybierają jeszcze gorszy obrót w chwili, w której odnalezione zostaje ciało zamordowanej dziewczynki. Ktoś umieścił je w zbiorniku pitnej wody, co pozwala jednoznacznie stwierdzić, że wśród zgromadzonych w hotelu jest zabójca. W tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć kolejni ludzie, a zaufanie staje się luksusem, na jaki nikt z ocalałych nie może już sobie pozwolić. Jon próbuje walczyć z wszechogarniającą paranoją i strachem i za wszelką cenę stara się ujawnić tożsamość mordercy aby móc w porę go powstrzymać. Czy odniesie sukces?

Hanna Jameson, autorka, to brytyjska pisarka stojąca u progu swojej kariery literackiej. Realizuje się także w zawodzie scenarzystki. Pisarstwem zajęła się już w wieku nastoletnim, bowiem gdy miała siedemnaście lat napisała swoją pierwszą powieść. Uwielbia podróże, które stanowią dla niej źródło twórczej inspiracji. Specjalizuje się w publikacjach z takich gatunków literackich jak thriller i kryminał, a do tej pory ukazały się one nie tylko w jej rodzimej Wielkiej Brytanii, ale i w Japonii, Niemczech oraz w Polsce. Wydała już następujące tytuły: “Girl Seven”, “Road Kill”, “Ostatni” oraz “Something You Are”.

Vintage obraz autorstwa freepik - www.freepik.com