Mroczne sekrety małych miasteczek

Wydawać by się mogło, że to wielkie metropolie i ogromne miasta stanowią centrum dramatycznych i niepokojących wydarzeń. Często słyszmy o nich w mediach, napływają bowiem z całego świata i mamy wrażenie, że to wszystko dzieje się gdzieś daleko poza granicami naszej codzienności. Małe miasteczka przywodzą na myśl powolne, niespieszne życie, malownicze krajobrazy, przyjaznych sobie ludzi, którzy dobrze się znają i są ze sobą zżyci oraz uspokajającą przewidywalność. Okazuje się jednak, że bardzo często to tylko pozory i nie istnieje miejsce, które byłoby całkowicie pozbawione zła. Doskonale przekonała się o tym Monika Romanowska, główna bohaterka książki pod tytułem “Miasteczko” napisanej przez Natalię Nowak – Lewandowską.

Zacząć wszystko od nowa

Monika pragnęła ułożyć sobie życie na nowo. Postanowiła wrócić w tym celu do Doruchowa, swojej rodzinnej miejscowości i porzucić na jej rzecz gwarną stolicę w której do tej pory mieszkała. Tęskniła za spokojem i brakiem nieustannego pędu, w najśmielszych jednak snach nie przypuszczała, jak potoczą się jej dalsze losy i z jakimi konsekwencjami swojej decyzji będzie musiała się zmierzyć. Kobieta ignoruje zdrowy rozsądek i wplątuje się w zakazany romans w chwili, gdy w miasteczku wszczęte zostaje śledztwo, którego zadaniem jest wyjaśnienie owianej tajemnicą śmierci pewnego licealisty. Wśród mieszkańców Doruchowa zaczyna szerzyć się panika i paranoja, gdyż z biegiem czasu hipoteza o tym, że popełniono morderstwo staje się coraz bardziej prawdopodobna. Kto dopuścił się takiego czynu? Czy to możliwe, by zabójcą był ktoś dobrze im znany?

Skrywane sekrety


Sekrety i tajemnice to nieodłączne elementy życia zarówno dorosłych, jak i młodzieży. Mroczną przeszłość coraz trudniej jest ukryć, a niektórzy mają zbyt wiele do stracenia, by ujawnić swoją prawdziwą twarz. Co wspólnego z tym wszystkim ma Monika, zwyczajna nauczycielka, która podjęła ryzykowną, miłosną grę? I co wykaże policyjne śledztwo?

Natalia Nowak – Lewandowska, autorka, to bardzo dobrze znana polska pisarka, która specjalizuje się w publikacjach z następujących gatunków literackich: thriller, literatura obyczajowa, romans oraz literatura kobieca. Słowo pisane zajmuje w jej życiu wyjątkowe miejsce, zarówno w sercu, gdyż uwielbia prozę brytyjską, jak i w życiu zawodowym. Zanim skupiła się na karierze pisarskiej, pracowała bowiem jako recenzentka. W swoim dorobku posiada już takie pozycje jak między innymi: “Głód miłości”, “Wybór M.”, “Pionki”, “Układanka”, czy “Pozorność”.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com